Genel Şartlar
Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Tur sirkülerinin
yayımlandığı tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini
geçersiz kılar. Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona düşülen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur. Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Turlarda kademeli fiyat artışı sistemi kullanılabilir. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar üretici acentada saklıdır. Böyle bir iptal durumunda acentamız misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür. Uçaklı Turlarda; Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz. Uçaklı tur programlarında “ekonomik sınıf” kullanılmaktadır.
Programda aksi belirtilmedikçe, Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir. Müze Kart’ın geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri ve tüm Özel Müze girişleri tur ücretine dahil olmayıp, ödemeleri tur katılımcılarına aitdir. Tur Programında yer alan ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek noktalarının sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir. Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Acentamız kesinlikle sorumlu değildir. Kişilerin tura ka lımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanmak zorunda oldukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Turda belirtilen otel isimleri turda konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle
standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir. Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konsepti ne uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandalet , su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir. Turlarda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır.
Otobüsler: 28-46 kişi sayılarında kullanılır. Midibüsler: 17-27 kişi sayılarında kullanılır. Minibüsler: 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır.
YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, ÜRETİCİ ACENTA TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, 6502 NO’LU TÜKETİCİ
KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.